1960'tan beri ...

SEDİRLER

Sedir

Ülkemizde de bolca rastlanan sedir ağacının birçok alanda kullanımı söz konusudur. Gemi gövdeleri, ilaç, kolye, takı, süs eşyasının yanında, dayanıklı yapısı sebebiyle sedir ağacının mobilya üretiminde de kullanımı olduğunu görmek mümkün. Özellikle ılıman iklim kuşağı ülkelerinde görülen sedir ağacı bol yağış ve nem istemektedir. İğne yapraklı, çamgiller familyasından olan bu ağaç ülkemizde akdeniz iklim özellikleri görülen yerlerde yetişmektedir. Piramiti anımsatan yapısı kozalaklı görünümüyle sedir ağacı uzun ömürlü bir ağaçtır. Ortalama ömürleri 1000 yıl civarında olan bu ağaç türü uzun süre yaprak dökmemeleriyle de tanınır. Mobilya yapımında da çokça tercih edilen sedir malzeme, sağlam yapısıyla dikkat çekmektedir. Özellikle mobilya üretiminde sedir, emprenye denen, ahşap malzemeye kimyasal koruyucu sıvıların emdirilmesiyle dış etkenlere karşı daha dayanıklı hale getirilir. Ahşap malzemenin mantar, böcek, kurtçuk gibi zararlı dış etkenlere karşı korunmasını sağlayan emprenye uygulamasıyla sedir malzemenin kullanım ömrü uzatılmış olur. Sedir malzeme, ahşap masa, ahşap sandalye, dolap, komodin, kitaplık, koltuk ve minder gibi birçok mobilya çeşidinde kullanılabilmektedir. Ahşap her daim mobilya üretiminde birincil tercih olagelmiştir. Anadolu’da da geçmişten bu yana sedir kullanımı yaygındır. Köylerde sedir aynı zamanda bir oturma grubunu temsil etmektedir. Makat adıyla da anılnan bu tür; ahşap malzeme üzerine kumaş ve minder atılarak duvarlara dayalı bir oturma sistemini özetler. Günümüzde bu anlayış büyük şehirlerde ve modern ev tasarımlarında da eskiyle yeninin sentezi olarak kullanılmaktadır.

Sedir Minder Modelleri

Sedir minder modelleri geleneksel Anadolu motifleri ve canlı renkleriyle şark köşelerinin olmazsa olmazlarındandır. İstendiği durumlarda tek başlarına oturma gruplarınızı süslemek amacıyla da sedir minder modellerini kullanabilirsiniz. Cafe ve restaurantlarda sıklıkla kullanılan sediler mekana daha çok misafir ağırlama imkanı tanımaktadır. Ayrıca modern şark köşeleri oluşturabilmenize imkan sağlayacak modern detaylara sahip sedir minder çeşitleri, uygun fiyatlarla sitemizde mevcuttur. Siz de zevkinize hitap eden en güzel ürünleri bütçe dostu fiyatlara bulabilirsiniz. Sedirleri aynı zamanda berjer ile beraber kullanıldığında mekana daha hoş bir hava katacaktır.

Modern Şark Köşesi Fiyatları

Aslında Anadolu halk kültürünün klasikleşen maddi öğelerinden olan şark köşeleri, modern evlerde çağa ayak uyduran tasarımlarla yeniden canlandırılmaktadır. Anadolu’da makat ve sedir adıyla anılan bu mobilya türü modern motif ve tasarımlarla şehir hayatına da adapte edilmiştir.  Modern şark köşeleri fiyatları model, kullanılan kumaş ve ebatlarına göre farklılık göstermektedir. Sizler de ihtiyacınıza uygun modern şark köşesi modelini bütçe dostu fiyatlarla sitemizde bulabilirsiniz.

Ahşap Sedir Modelleri

Şık ve kullanışlı ahşap sedir fiyatları model seçimine göre değişmektedir. Ev, oturma odaları gibi mekanların yanı sıra balkon, bahçe gibi dış mekanlarda da çok rahat ve kullanışlı olan ahşap sedir modelleri farklı ebatlarda seçeneklerle geniş ürün yelpazemizde bulunmaktadır. Özellikle balkon ve bahçe gibi açık alanlarda doğayla iç içe, uyumlu bir görünüm elde edebilmeniz için en kaliteli ahşap sedir ürünlerini en ucuz fiyatlarla hizmetinize sunmaktayız.

Balkon Sediri

Balkon sediri adından da anlaşılacağı üzere balkonlarınızı süsleyecek şık oturma alanları yaratmak amacıyla tasarlanmış ürünlerdir. Yalnızca ahşap sedir kullanımı yapabilme özgürlüğünün yanında sedir minderleriyle renkli görünümler de elde edebilirsiniz. Balkonlarınızda şirin görünümlerinin yanı sıra rahat yapısıyla balkon sediri modelleri, dinlenmek için kaçamak yapabileceğiniz huzurlu noktalar olacaktır. Siz de zevkinize göre balkonlarınızı sedir modelleriyle süsleyebilir şık bir görünüş elde edebilirsiniz.