1960'tan beri ...

BERJERLER

Berjer

Berjer kelime kökeni Fransızca olup, 18. yüzyılda Fransa’da ortaya çıkan rokoko sanat akımının mobilya sektöründeki yansımasıdır. Rokoko sanat akımı resim, mimari, heykel ve mobilya gibi birçok alanda etkili olmuştur. Fransa’da saray ve saray çevresindeki soylularının yaşamında etkisi görülen bu akım abartılı bir ihtişamdan ziyade zarif ve ince detaylar, canlı renklerle estetik bir güzelliğin yakalanmasını amaçlamıştır. Lale Devrinde Osmanlı Devleti saray ve saray çevresindeki seçkin zümrenin de bu akımdan etkilendiğini görebilmek mümkündür. Elbette Rokoko akımının mobilya sektörüne yansıması berjer koltuklar olmuştur. Yerden görece yüksek ayakları, kabarık oturma kısımları, konfor düşünülerek tasarlanmış kolluklarıyla berjer koltuklar bugün de sıkça iç mekan dekorasyonlarında kullanılmaktadır. Berjer koltuklar evlerde canlı ve lüks bir görünüm sağlar. Klasik tablolarla süslenmiş canlı renkli duvarlar, özenle dokunmuş, motifli halılar ve ahşap mobilyalarla berjer koltuklar güzel bir uyum içerisindedirler. Ev, bistro, cafe ve restaurant gibi mekanlarda  retro bir görünüm elde etmek berjer koltuk takımlarıyla mümkündür. Evlerde salon-oturma odalarında, kitaplık-kişisel kütüphane bölümünde hatta çalışma odalarında berjer koltuk kullanımı yaygındır. Kabarık gövde bölümü, ergonomik kollukları ve geniş, yumuşak oturma bölümüyle berjer koltuklar, şıklıklarının haricinde konfor arayanlar için de başta gelen tercihlerdendir. Berjer koltuklar salon ve oturma odalarınıza saray estetiğini taşımanın yanında kişisel kütüphane ve kitaplık bölümünde okumalar yapmanızda da konfor açısından ilk tercihlerinizden olacaktır.

Tekli Berjer

Tekli berjerler salon ve oturma odalarında özellikle l koltuk takımlarıyla güzel kombinler oluşturabilmektedir. Canlı bir iç mekan tasarımı için ince düşünülmüş zarif hatları, canlı renkleri ve minimalist tasarımlarıyla berjer koltuklar çok uygun seçenekler sunar. Şık retro tasarımlarının yanında modern ve fütüristik modelleri de bulunan tekli berjerler, eskiyle yeninin sentezini arayanlar için de başta gelen seçeneklerden biridir.

Berjer Fiyatları

Şık ve lüks stillerinin yanında konfor vadeden berjer koltuklar,  modellerine göre fiyat çeşitliliği de sunmaktadır. Yüksek ayakları, kabarık gövdeleri, geniş minder bölümüyle evlerde olduğu kadar kafe, bistro, restoran gibi mekanlarda da berjer koltuklar konforlu olmaları nedeniyle tercih edilmektedir. İstediğiniz renk ve modelde, bütçenize dost çözümler öneren berjer fiyatları Üç Kardeşler’de mevcut bulunmaktadır. Siz de aradığınız berjer modelini en cazip fiyatlara sitemizde bulabilirsiniz.

Üçkardeşler'de Berjer Modelleri

Berjer koltuklar takım halinde veya tekli olarak farklı modellerde olabilmektedir. Üç Kardeşler Mobilya Sistemleri olarak değerli müşterilerimize olabildiğince farklı ve çeşitli berjer modelleri sunmaktayız. Özellikle tekli berjer koltuk ürünlerinde, çok çeşitli renk ve model seçenekleriyle müşterilerimizi buluşturmaktayız. Klasikleşmiş rokoko tarzını yansıtan berjer modellerinin yanı sıra modern ve fütüristik detaylara sahip berjerler de geniş ürün yelpazemizde mevcuttur. 

Berjer Takımı Nasıl Olmalıdır?

Her türlü mobilya tercihinde olduğu gibi berjer takımı tercihinde de ilk bakılması gereken unsur ihtiyaca yönelikliği olmalıdır. Berjer koltukların ev, kafe, bistro, restoran gibi birçok mekanda kullanım alanı bulunmaktadır. Bu nedenle berjer takımın nerede, nasıl bir iç mekan dizaynı içerisinde kullanılacağı da önemlidir.  Elbette bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta berjer takımının ergonomik ve konforlu olmasıdır. Yüksek tabanlı ve gövdeli, kabarık, kullanışlı kolluk bölümüne ve geniş bir oturma bölümüne sahip olması berjer koltukların olmazsa olmaz özelliklerindendir.

Kaliteli ve Konforlu Berjer Kullanım Alanları

Şık, zarif görünümleri ergonomik tasarımlarıyla kaliteli ve konforlu berjer koltukların kullanım alanları çok geniştir. Evlerde rahatlık arayanlara salon, oturma odası, kitaplık, çocuk odası gibi bölümlerde hizmet eden konforlu ve kaliteli berjer koltuklar aynı zamanda boş vakitlerinde insanların ailesi ve arkadaşlarıyla zaman geçirmek için tercih ettiği kafe, bistro, restoran vb. mekanlarda da çokça göze çarpmaktadır. Renkleri, zarif çizgileri, yüksek ayakları, yüksek gövdesi ve rahatça oturmaya imkan tanıyan genişliğiyle berjer koltuklar rokoko dönemi saraylarının izlerini taşımaktadır. Bu yüzdendir ki devlet liderleri ve diplomatların buluşmalarında da berjer koltukların kullanıldığı detayına sıkça rastlamaktayız.