1960'tan beri ...

BAHÇE MOBİLYALARI

Bahçe Mobilyası 

Yaz mevsiminin sıcak atmosferini serinletmek amaçlı düzenlenen bahçe keyfinin en önemli detayları bahçe mobilyaları,ahşap ve metalin mukavemetinden aldığı güçle farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır.

Bahçe dekorasyonunu tamamlarken aynı zamanda konforlu vakit geçirmeye elverişli oturma grupları ile hem bireysel kullanıma, hem de misafir ağırlamaya uygun çözümler sunan bahçe mobilyaları genellikle akasya, bambu, hasır, ratt, kestane ve sedir ağaçlarından üretildiği gibi son dönem hasır görünümlü plastik modelleri ile de popülerdir.

Dış mekan kullanımına uygun, yağmur ve güneşe karşı dayanıklı yapısı ile sadece yaşam alanlarında değil, otel, restoran, kafe, çay bahçeleri, teras gibi toplu kullanım alanlarında da tercih edilen bu mobilyalar, tekli, ikili ve üçlü parça tasarımları ile de fonksiyonel dekorasyon ve kullanım avantajı sağlamaktadır. 

Bahçe koltuk takımları, sandalye, masa, sehpa salıncak, puf ve minderler ile dekorasyonu tamamlanan bahçeler, açık havada yaşam alanı konforu sunmaktadır.

Geniş ürün alternatifleri ile her zevke ve ihtiyaca hitap edecek seçeneklere sahip olan bahçe mobilyaları, özel tasarımlar ile de farklı beklentileri karşılamaktadır.

Bahçe Mobilyaları Hangi Malzemelerden Üretilir? 

Geniş ürün alternatifine sahip bahçe mobilyası, en çok ahşap tasarımlarla karşımıza çıksa da yeni nesil hasır görünümlü plastik modelleri ile de oldukça beğeni toplamıştır. Hem ekonomik olması hemde uzun ömürlü olması açısından tercih sebebi olan bu seçenekler bahçe mobilyalarına yeni bir soluk kazandırmıştır.

Ahşap, metal, plastik ham maddesinden yararlanılarak tasarlanan bahçe mobilyalarında hasır, akasya, bambu, kestane ve doğal ratt gibi ağaçlardan da faydalanılmaktadır. 

Rattan bahçe mobilyaları da uzun ömürlü ve konforlu yapıları ile en çok talep gören seçenekler arasında yer almaktadır. Kullanışlı, hijyenik ve mukavemetli yapıları ile bahçelerin ihtiyacı olan tüm oturma düzenini karşılarken, şık tasarımlarıyla da göz doldurmaktadır.

Uzun yıllardır sektöre kazandırdığımız sayısız ürün gruplarımızla, geniş bir hizmet ağına sahip olan firmamız, bahçe mobilyaları alanında da şık ve çağdaş tasarımlara imza atarak, bahçelerin güzelliğine güzellik katacak çözümler sunmaktadır. Doğal görünümlü çağdaş bahçe mobilyası çeşitlerimiz, dayanıklı, konforlu ve şık bir görünüm sergilerken, bahçenizle bütünleşecek dekoratiflikte sunmaktadır. 

Oturma grupları, salıncaklar, sandalye ve masa ürün grubumuzun hepsi birinci sınıf kalite malzeme ve yeni nesil mobilya tasarımlarından meydana gelmektedir.

Bahçe Mobilyası Nasıl Korunur? 

Bahçe mobilyalarında çeşitli ağaç türlerinin ahşabı ile plastik malzemelerden yararlanılmaktadır. Oldukça şık ve tasarım harikası olarak karşımıza çıkan bahçe mobilyalarının bakım ve temizliği de elbette ki göz ardı edilmemesi gereken bir işlemdir. Uzun yıllar, aynı kalitede ve güvenle kullanmak için mobilyaları, ihtiyaç dışı durumda direk güneş ve yağmura maruz kalmayacak biçimde koruma altına alınması gerekmektedir.

Ahşap bahçe mobilyalarını direk su ile temizlikten korumak gerekmektedir. Nemle birlikte meydana gelecek küf oluşumları mobilyaların ömrünü kısalttığı gibi estetik olarak görünümünün de bozulmasına yol açacaktır. Bu sebeple nemli bir bez yda yumuşak fırça yardımı ile temizliklerinin yapılması gerekmektedir.

Ayrıca ahşap mobilyaların kalitesini korumak için de dönem dönem yağlama işlemi uygulanmalıdır. 

Yaz mevsiminin sıcaklığın bağlı olarak gelişebilecek böceklenme riskine karşı da mobilyalar için uygun ilaçlama yöntemi ile haşerelere karşı önlem alınmalıdır.

Bahçe mobilyaları kullanılmadığı zaman özel kılıflar yada örtüler ile muhafaza altına alınmalı, kış mevsiminde kaldırılarak kapalı, havadar bir ortamda korumaya alınmalıdır.

Bahçeniz İçin Şık Bahçe Mobilyaları 

Bahçenizde her daim ev ortamının konforunu hissettirirken, rattan bahçe mobilyaları ile de realist ve otantik bahçe konsepti ile sizleri tanıştıran bahçe mobilya seçeneklerimiz, yeni nesil tasarımları ile de göz kamaştırıcı.

Bahçe mobilya takımları, salıncaklar, sandalyeler, masalar ile her beklentiye ve ihtiyaca hitap edecek ürün gruplarımız,aynı zamanda bahçe konseptinize uyum sağlayacak model ve renk seçeneklerine sahiptir.

Özel Tasarım Bahçe Mobilyaları 

Her bahçenin kendine has olan büyüklüğü ve konsepti, bahçe mobilyası seçiminde bezen özel tasarımları da beraberinde getirmektedir. Kalabalık aileler, farklı dekorasyon beklentileri, çağdaş ve işlevsel mobilya isteği gibi sebeplerden dolayı başvurulan özel tasarım bahçe mobilyaları, alışılagelmişin dışına çıkmak isteyen bireylerin tercihleri arasında yer almaktadır. İstenen ölçülerde ve mobilya çeşitlerinde, talebe göre tasarlanıp, projelendirilen bahçe mobilyaları, farklı bir konseptle bahçelerini dekore etmek isteyenler için doğru bir tercihtir.

Rattan Bahçe Mobilyaları Kullanışlı Mı? 

Bahçe mobilyalarının en çok tercih edilen ve en kaliteli çözümlerinden olan rattan bahçe mobilyaları, hava olaylarına ve güneşe dayanıklı yapılarıyla uzun ömürlüdür.

Özel tasarıma uygun nitelikleri, geri dönüşüme uygun alt yapısı ve her ürün grubuna adapte olabilen özellikleri ile bahçe mobilyalarının aranılan seçeneklerinden olan rattan mobilyalar, kolay temizlenebilen ve küf tutmayan özellikleri ile dış mekan dekorasyonu için en ideal çözümlerdir.

Koltuk takımları, sandalyeler, salıncaklar, masa, sehpa ve çeşitli aksesuarlarla görücüye çıkan rattan mobilyalar, uzun ömürlü, deformasyonlara mukavemetli, her alana ve dekorasyona uyum sağlayabilen estetik tasarımları ile bahçelerin vazgeçilmezleri olmaya aday bir üründür.

Kolay temizlenebilmesi, farklı dekorasyonlara uyum sğlayabilmesi, hafif ve işlevsel yapıları ile avantajlı kullanım olanağı sağlayan bu mobilyalar, sadece bahçelerin değil balkon, teras, kafe ve işletmelerinde dış mekan mobilya tercihleri arasında yer almaktadır.

Sağlam ve Dayanıklı Bahçe Mobilyaları 

Yaz mevsiminde güneşin ve bahçenin tadını çıkarmak, dış dünya ile iç içe olmak için bahçeleri birer yaşam alanına dönüştüren bahçe mobilyaları, estetik tasarımları ve konforlu yapıları ile bahçelerin tamamlayıcı objeleri arasında yer almaktadır. 

Yalnızca bahçelerde değil, balkon ve teraslarda da kullanılabilen bu ürün grupları, her dekorasyona uyum sağlayacak farklı renk ve model seçenekleri ile de geniş alternatiflere sahiptir.

Özel tasarım mobilyalara adapteolabilen, takım yada parsiyel olarak satışa sunulabilen bahçe mobilyaları; koltuk takımları, sandalyeler, salıncaklar, masa ve sehpa ürün gruplarından oluşmaktadır.

Ahşap, metal ve plastik ham maddelerinden tasarlanan mobilyalarda en çok talep rattan mobilya seçeneğine olmaktadır. Uzun ömürlü, dayanıklı, kaliteli ve hijyenik olması açısından beğeni toplayan bu ürün grupları, fonksiyonel ve konforlu kullanım fırsatı sunması açısından da avantajlıdır.

Çağdaş ve otantik görünümünde saklı şık tasarımları ile dış mekanları adeta bir  yaşam alanına çeviren bahçe mobilyaları, her bütçeye hitap edecek geniş fiyat alternatifleri ile de ulaşılabilir dir.

Bahçe mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir? 

Bahçe mobilyası seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bazı kriterler vardır ki bunlar mobilyaları uzun süre, aynı kalitede ve sorunsuz kullanabilmek açısından önemlidir.

 • Mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk kural bahçenize uygun alternatiflere yönelmektir. 
 • Büyüklüğü, konsepti, ihtiyaç ve beklentilerinize hitap edecek ürün gruplarını seçmek hem ekonomik hem de konfor açısından size kazanç sağlayacaktır.
 • Tercihiniz ahşap mobilyadan yana ise teak (tik) ağacı yada rattan mobilyalar olmalıdır. Oldukça kullanışlı ve mukavemetli olan bu seçenekler, en çok talep gören ürün grupları arasında yer almaktadır.
 • Sürekli yer değiştiren, hafif ve portatif mobilya arayışında olanlar için plastik ve alüminyum bahçe mobilyaları idealdir.
 • Güneş ve hava olaylarına direnç gösterecek kalitede, temizliği kolay, rahat ve şık tasarımları seçmek size maddi ve manevi kazançlar sağlayacaktır.
 • Kullanım yerine ve amacına uygun tasarımları tercih etmek, dekorasyonda uyum sağlayacak renk ve model den faydalanmak da dikkat edilmesi gereken diğer kriterlerdir.
 • Bütçe. Elbette ki en önemli nokta, bütçenizi aşmayan, beklentilerinize cevap verirken, fiyat kriterlerinize de uyum sağlayan ürünlere yönelmek sizin için doğru karar olacaktır.
 • Kaliteli işçilik, fonksiyonel tasarım ve terletmeyen kaliteli döşemelere sahip bahçe mobilyaları seçimleri de önem arz eden noktalar arasında yer almaktadır.

Bahçe Mobilyaları Hangi Ürünleri Kapsar 

Bahçe, teras yada balkon larda geçirilecek zamanı konforlu kılmak için dizayn edilen bahçe mobilyaları, Teak, doğal ve sentetik rattan, alüminyum, paslanmaz çelik ve plastik enjeksiyon hammaddeleri kullanılarak üretilen ve oldukça da geniş ürün alternatiflerine sahip mobilyalardır.

Bahçe Mobilyaları Kapsamında;

 • Bahçe koltuk takımları
 • Sandalyeler
 • Salıncaklar
 • Masalar
 • Sehpalar
 • Yastık, minder ve puf gibi aksesuarlar
 • Şemsiye çeşitleri

Yer almaktadır. Farklı renk ve döşemeler ile yada özel tasarımlarla kendi kreasyonunuzu oluşturarak dekore edebildiğiniz bahçelerinizde konfor ve huzur bu sayede bir arada olacaktır. Açık havada, aile ortamı yada misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayacak çözümler sunan bahçe mobilyaları, kolay temizlenebilen hijyenik yapıları ile de avantajlıdır. 

Bahçe Mobilyaları Nasıl Dekore Edilmelidir? 

Yaşam alanlarındaki konfordan uzaklaşmadan, bahçe, balkon, teras gibi açık havada geçirilecek zamanları keyifli kılacak çözümler sunan bahçe mobilyaları, geniş ürün seçenekleri ile her zevke ve beklentiye hitap edecek çözümler sunmaktadır.

Kullanılacak alanın özelliği, amacı ve büyüklüğü bağlı kalarak seçilmesi gereken mobilyaların, alana yerleşimi ve dekorasyonu da önemlidir. 

Dilenirse takım, dilenirse farklı objelerle dekore edilebilen mobilyalar, özel tasarım alternatifleriyle de alana uyum sağlayacak biçimde projelendirile bilmektedir.

Bahçe mobilyası dekorasyonunda ilk amaç konforlu vakit geçirmeye odaklı bir düzenin oluşturulmasıdır.

Rahat hareket edebilecek şekilde, yeterli oturma kapasitesine sahip sandalye ve koltukları alana yerleştirirken, güneşin açıları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Konukların birbirini rahatlıkla görecek biçimde konumlandırılması gereken koltuklar aynı zamanda ikramlıkların rahat tüketile bilmesi içinde sehpa ve masalarla desteklenmelidir.

Yastık, puf, minder ve özel örtülerle bahçe dekorasyonuna zenginlik kazandırılıp, canlı renk tercihleri ile motivasyonunuzu artıracak alanlar yaratabilirsiniz

Şemsiye, şezlong gibi tercihe bağlı aksesuarla da bahçenizi daha fonksiyonel kullanım alanlarına dönüştürebilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Fiyatları Nelere Göre Belirlenir? 

Şık tasarım ve kalitenin yanı sıra bahçe mobilyaları fiyatları ile de ekonomik olması beklenen bahçe mobilyaları, gerek tasarımları gerek hammadde alt yapısı ile çok fazla model ve ürün gruplarına sahiptir.

Ratt, bambu, alüminyum, plastik enjeksiyon gibi malzemeler kullanılarak tasarlanan bahçe mobilyaları bu doğrultuda fiyatlandırmaya tabi tutulmaktadır. 

Kalite, işçilik, kullanılan malzeme, ürün özellikleri ve işlevselliğine bağlı olarak değişkenlik gösteren fiyatlar, özel tasarım ürünlerde daha da farklı olarak şekillene bilmektedir.

Hem kaliteli, hem uzun ömürlü hem de konforlu olan ve dünyaca kabul görmüş rattan bahçe mobilyaları bu özellikleri ile en avantajlı ürün grupları arasında yer almaktadır. Dört mevsim bahçe, balkon ve teraslarda kullanıma uygun, hava olaylarına karşı mukavemetli, kırılma, çizilme ve ayrılmaya karşı dayanıklı bu ürün çeşitleri, bu özellikleri sayesinde ekonomik ve avantajlıdır.

Bahçe koltuk takımları, çoklu ürün grubundan oluşmasından dolayı fiyatı yüksek seçenekler arasındadır. İhtiyaç kadar sipariş edilecek sandalye ve masa hem bütçeyi yormayacak hem de ekonomik çözümler sunacaktır.

 

Açık havada ev ortamının konforunu yaşatarak, kalabalık aile ve arkadaş grubunu daha huzurlu ve ferah ortamda ağırlayabilmeniz için tasarladığımız  Bahçe Mobilyaları grubumuz ile balkon, kış bahçesi, havuz başı, bahçe ve teraslarınızın dekorasyonunu baştan değiştiriyor, ezberleri bozacak çağdaş ve estetik  Ahşap Bahçe Mobilyaları ile buluşturuyoruz. Güneş ışını, yağmur, nem, gibi dış etkenlerin, zorlu hava olaylarına karşı mukavemet gösterecek potansiyele sahip olması uzun yıllar kullanım avantajı sağlarken, ekstra bakım gerektirmeyen kolay temizliği ile de artı bir kazanç sağlamaktadır. Oturma ve dinlenme vakitlerinin rahat ve huzurlu geçmesi adına modernize ettiğimiz oturma grupları, salıncak, masa ve sandalyelerimizi extra puf ve yastıklarla destekleyerek, sadece konfora değil, aynı zamanda alanların dekorasyonuna da katkıda bulunuyoruz. Hafif iskelet modülünde olması, bağımsız kullanım kolaylığı sağlarken, dinlenen yere rahatça taşıyabilmenin portatifliğini yaşatmaktadır. İki tekli ve bir üçlü koltuk olarak gruplandırdığımız Emily, Corfu, Alaska, California serilerimiz şık ve spor görünümüyle beğeni toplarken, Corfu köşe oturma grubu ve salıncaklarımız ile de daha minimal çözümler sunuyoruz. Bahçe Mobilya Fiyatları ile her bütçeye hitap edecek alternatiflerimiz, kaliteli ve ekonomik dış mekan mobilya çeşitlerimiz,bahçelerin güzelliğini tamamlamak adına showroomlarımızda sizleri beklemektedir.